Незвичайні техніки малювання

 

Як зробити дозвілля дітей цікавим та різноманітним

 

Відчувати шалене напруження через невідому інфекцію цілком нормально, однак карантин не час для паніки, проводячи час вдома, налаштуйте себе та своїх рідних на позитив! Завдяки нашим порадам ви зможете організувати власне дозвілля з користю для себе та своїх близьких.

Незвичайні техніки малювання

Паспарту (вік від 2 до 6 років)

Виріжте з цупкого паперу або картону шаблон – метелика, квітки, круга, ромба тощо. Попросіть дитину створити «каляки-маляки» і накладіть свій шаблон зверху на «каракулі». На шаблоні утвориться відбиток. Витвір дитини стане неповторним візерунком крил метелика або пелюсток квітки.

Відбитки пальців (вік від 2 до 6 років)

Підготуйте для роботи шматочки поролону, фарби, воду, пензлик, олівці або фломастери. Спочатку наносимо фарбу на поролон пензликом. Тепер притиснемо до поролону пальчик. Усе - на папері можна залишати кольоровий відбиток!

 

Малювання харчовою плівкою (вік від 2 до 6 років) 

Зробіть кілька плям акварельною фарбою різних кольорів на всю поверхню аркуша паперу. Накрийте папір зверху плівкою. Промалюйте, злегка натискаючи на плівку, різноманітні лінії. Дайте фарбі висохнути і зніміть плівку. Доведіть малюнок до завершення фломастерами або олівцями.

 

Малювання на вологому папері (вік від 2 до 15 років)

Змочіть аркуш паперу водою, дайте підсохнути 30 секунд і починайте малювати акварельними фарбами. Фарби розтікаються в різних напрямках і виходять дуже цікаві розводи (квіти, дерева, химери).

Дмухавки (вік від 2 до 15 років)

Зробити на аркуші паперу кольорову ляпку. Дмухати на ляпку через соломинку в різних напрямках в залежності від задуму. Домалювати необхідне пальчиком, пензлем, зім’ятим папером.

Малювання бризками (вік від 2 до 15 років)

Найголовніше – опанувати техніку «набризкування». На суху зубну щітку з досить жорсткою щетиною нанесіть гуаш, трохи менше, ніж ви зазвичай кладете зубної пасти. Консистенція фарби – трохи густіша, ніж паста, тому вода тут зазвичай не потрібна. Тримайте щітку в лівій руці щетиною донизу на відстані 3-4 см від паперу і паличкою скребіть щетину у напрямку до себе. Дуже красивий різнобарвний «набризк» (салют) і жовто-червоний (золота осінь) на білому аркуші; білий «набризк» на темно-синьому тлі (зимовий пейзаж).

Ігри з книгами

Фантазер (вік від 2 до 10 років)

Візьміть дитячу книгу з картинками. Уважно розгляньте картинки разом із дитиною і придумайте історію, не пов’язану з тією, про яку написана книга. Кілька разів виконайте разом, а потім дитина і сама долучиться до фантазування.

Придумайте кінець історії (вік від 2 до 10 років)

Когнітивні здібності можна розвивати за допомогою звичайних оповідань або казок. Прочитайте частину історії та попросіть дитину придумати, що могло статися далі. Обговоріть варіанти, а потім дочитайте розповідь до кінця.

Детектив (вік від 2 до 10 років)

Не показуючи дитині картинку розповідаєте, що на ній зображено. А дитина повинна знайти цей малюнок, орієнтуючись за вашим описом. Потім помінятися ролями: описує дитина, шукає дорослий.

 

Розвиваючі ігри

Будуємо халабуду (вік від 2 до 10 років)

Будиночки в дитинстві не будували тільки ледачі. Коли почнете споруджувати з дитиною будиночок із табуреток, ковдр, подушок і коробок, самі того не помічаючи, повернетеся у дитинство!

Озвучування (вік від 2 до 15 років)

У телевізорі відключається звук, а на мультики, кіно або новини придумується власне озвучування. Дитина услід за дорослими перевтілюється на справжнього актора!

Вгадування (вік від 2 до 6 років)

Зав’язати   дитині очі шарфиком і давати в руки по черзі різні предмети: м’яку іграшку, м’яч, тарілку, зернятка, книгу тощо. Завдання дитини – відгадати на дотик, що у неї в руках. Ускладнити гру можна, якщо відгадувати речі за запахом або за смаком.  

Тіні (вік від 2 до 15 років)

Загадково і заманливо показувати театр тіней на стіні з запаленою свічкою.Включаються фантазія і творчість. Але не варто обмежуватися лише літаючими пташками або собаками, що гавкають. Виріжте разом із дитиною з паперу силуети героїв відомих казок і розіграйте за їх допомогою якусь сценку.

Секретне невидиме чорнило (вік від 2 до 10 років)

Створення невидимого чорнила – дуже захопливий процес! Ви можете вдавати агента, котрий має свої секретні коди і повідомлення, приховані від інших.

Для роботи вам потрібно мати половину лимона, воду, ложку, миску, ватну паличку, білий папір, лампу. Вичавіть трохи лимонного соку в миску і додайте декілька крапель води. Змішайте воду з лимонним соком. Умочіть ватну паличку в суміш і напишіть повідомлення на білому папері. Зачекайте доки сік висохне і стане повністю непомітним. Коли ви будете готові прочитати ваше секретне повідомлення або показати його комусь, нагрійте папір, тримаючи його поруч із лампою. Що відбувається? Лимонний сік – це органічна речовина, яка окислюєтся і при нагріванні стає коричневою. Розведений у воді лимонний сік важко помітити. Коли ви застосуєте його на папері, ніхто не знатиме про його наявність доки папір не буде нагрітий і ваше секретне повідомлення не відкриється. Інші речовини, які «працюють» так само – апельсиновий сік, мед, молоко, цибулевий сік, оцет, вино.

Вироби своїми руками

Саморобний блокнот (вік ід 2 до 12 років)

Створіть яскравий блокнот для дитини в якому можна записувати її графік на день або тиждень. Прикрасьте разом новий блокнот і внесіть перші завдання для дитини. З таким підходом навіть завдання «прибрати у кімнаті» буде виконуватися з великим бажанням.

Для підлітків

Спробуйте настільні ігри на зразок мафії, монополії, доміно, шахи, нарди. Онлайн можна зіграти в гру «Лоботряс», яка є у вільному доступі в інтернеті українською мовою.

Для того, щоб заняття не набридали вашим дітям, слід кожного дня пробувати щось нове. Головне, пам’ятайте, дитині потрібна не лише ваша увага, а й можливість зробити щось самостійно. Дайте власним дітям відчувати себе поруч з вами особистістю. В першу чергу, це стосується свободи вибору та особистого   простору. Для того щоб ви не набридли один одному, давайте собі відпочинок від хатніх справ і читайте лише позитивні новини.

Весело і корисно проводьте час із дітьми та будьте здорові!

Джерело https://www.myvin.com.ua/news/9189-karantyn-yak-zrobyty-svoie-dozvillia-tsikavym-ta-riznomanitnym